E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Chirurgia naczyniowa

CHIRURGIa naczyniowa/FLEBOLOGIA Zakres usług:

  • diagnostyka i leczenie miażdżycy,
  • diagnostyka i leczenie choroby żylakowej 
  • diagnostyka i leczenie przewlekłej niewydolności żylnej - obrzęki kończyń, owrzodzenia żylne, rany podudzi
  • badanie duplex – Doppler tętnic i żył kończyn górnych i dolnych, tętnic dogłowowych, aorty brzusznej i naczyń miednicy,
  • skleroterapia - leczenie tzw. Pajączków
  • laserowe usuwanie zmian naczyniowych, pajączków

SKLEROTERPIA- OSTRZYKIWANIE PAJĄCZKÓW

Ładne, zdrowe nogi – czy to tylko marzenie? Estetyczne, ładne nogi są dla wielu kobiet tylko marzeniem. Rzeczywistość natomiast wygląda często inaczej. „Pajączki”, niebiesko-czerwone żyłki pojawiające się na podudziu i udzie szpecą wygląd nóg. Do 70% kobiet między 18 a 39 rokiem życia cierpi na „pajączki” i wiele z niech nad tym problemem ubolewa. Często z tego powodu nie noszą spódnic ani też odzieży, która nie pomaga ukryć tego schorzenia. Nie chodzą do sauny ani na basen. Ale nie musi tak być!!!

Co wiecie o „pajączkach”?

„Pajączki” są to widoczne żyłki na skórze. Wyglądają nieestetycznie! Walczy z tym większość kobiet. Wiele pań dotkniętych tym schorzeniem wie, że taki problem może być rozwiązany dzięki skutecznej, modnej i bezbolesnej terapii.

„Pajączki” nie tylko jest to problem estetyki.

„Pajączki” są pierwszą oznaką, że z naszymi żyłkami zaczyna się dziać cos niedobrego. Z chwilą ich pojawienia się, należy zasięgnąć porady lekarskiej, gdyż w przyszłości z małych „żyłek” mogą powstać groźniejsze żylaki.

Coś możecie z tym zrobić!

Dla ładnych i zadbanych nóg panie robią wszystko; używają kremów pielęgnujących i produktów antycelulitowych, stosują masaże, gimnastykę. Jednak całkowite wyeliminowanie „pajączków” można osiągnąć tylko dzięki terapii. Jest tak możliwość która pomaga usunąć je w 70-80%.

Mikroskleroterapia jest leczeniem bez lasera, bez operacji oraz bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje za pomocą cienkiej igły do wnętrza żyły specjalny środek. W skutek tego dochodzi do zamknięcia naczynia a krew poszukuje sobie inną drogę poprzez zdrowe naczynia. Taka terapia trwa od 10 do 15 minut. Dzięki temu zastrzykowi żyły zamykają się. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji. Skleroterapia „pajączków” jest właściwie bezbolesna, nie wywołuje skutków ubocznych. Czasem leczenie winno być przeprowadzone w kilku sesjach.

Leczeniem mikroskleroterapią w naszej placówce zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej Tomasz Kozik. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ.

Zapobieganie to możecie zrobić!

Kato chce zapobiegać tej chorobie powinien dostosować się do zdrowego trybu życia: używać dużo ruchu, ćwiczyć mięśnie łydek. Przede wszystkim polecany jest jogging, pływanie i jazda na rowerze. Stosować zamiennie prysznic ciepłą oraz zimną wodą. Jeśli w pracy dużo siedzicie bez ruchu, poświęćcie kilka minut dla swoich nóg wieczorem w domu i usiądźcie podnosząc nogi powyżej poziomu serca. Natomiast unikajcie długich, gorących kąpieli, wizyt w saunie, ciepła i gorącego słońca.

LASEROWE USUWANIE PAJĄCZKÓW/ ZMIAN NACZYNIOWYCH

Opis zabiegu

Nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych polega na podniesieniu temperatury krwi tak wysoko, aby spowodować zniszczenie ścian naczynia, bez niszczenia naskórka oraz otaczających tkanek Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia nowej technologii ELOS ( Electro-Optical Synergy) łączącej energię światła (IPL) z energią prądu RF. Światło przenika przez powierzchnię skóry i w zetknięciu z barwnikiem krwi (hemoglobiną) lub barwnikiem skóry ( melaniną) zamienia się na ciepło. Pod wpływem odpowiednio wysokiej temperatury naczynia zostają trwale zamknięte a pigment skóry zostaje rozbity na liczne drobiny, które łatwo ulegają wchłonięciu. Połączenie dwóch rodzajów energii czyli światła (IPL) i prądu RF daje większą skuteczność z jednoczesnym mniejszym ryzykiem powikłań. Ponadto urządzenie wyposażone jest w mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry co zapobiega oparzeniom. Podczas wykonywania zabiegu odczuwane jest lekkie pieczenie.

Skuteczność

Zmiany naczyniowe i przebarwienia mają różną intensywność i wielkość i dlatego różna jest ilość zabiegów potrzebna do ich leczenia. Najczęściej koniecznych jest od jednego do kilku zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Przerwa między zabiegami może być dłuższa, co nie zmniejsza skuteczności leczenia a jedynie je wydłuża. Każdy zabieg skutecznie zamyka część naczyń albo powoduje rozjaśnienie przebarwień. Nie likwiduje to jednak skłonności do tworzenia nowych zmian naczyniowych i tworzenia nowych zmian pigmentacyjnych. Dlatego należy liczyć się z koniecznością powtórnych kuracji w przyszłości.

Następstwa po zabiegu

Po zabiegu może pojawić rumień lub obrzęk, który powinien ustąpić po kilu godzinach. W przypadku leczenia przebarwień zmiany pigmentacyjne przez 2-4 tygodnie mogą mieć ciemniejszy koloryt. Większość efektów ubocznych w postaci dyskomfortu, lekkich oparzeń, uszkodzenia naturalnej struktury powierzchni skóry lub zmiany pigmentacji (przebarwienia lub odbarwienia) jest przejściowa i ustępuje samoistnie.

Środki ostrożności

Przeciwskazania do zabiegu:

⦁ Do 3 miesięcy przed zabiegiem nie należy wykonywać dermabrazji skóry lub głębokiego peelingu chemicznego w obszarze zabiegu

⦁ Przeciwskazaniem są zabiegi chirurgiczne w obszarze wykonywania zabiegów laserowych w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub skóra niewyleczona.

⦁ Nadmiernie opalona skóra (słońce, solarium, samoopalacze) lub opalanie w czasie ostatnich 2 tygodni

⦁ Upośledzony system immunologiczny z powodu chorób immunosupresyjnych takich jak AIDS czy HIV, lub zażywanie leków immunosupresyjnych

⦁ Choroby które mogą zostać wystymulowane światłem, takie jak: Systemic Lupus Erythematosus, porfiria czy epilepsja ⦁ aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe np. opryszczka

⦁ Zażywanie leków, ziół, suplementów diety czy witamin o których wiadomo, że uczulają na światło. Np.: Isotretinoina (Accutane, Izotek, Curacne) w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Tetracycliny, ziele dziurawca, nagietek, skrzyp w ciągu ostatnich 2 tygodni

⦁ ciąża, karmienie piersią

Zalecenia po zabiegu

⦁ po zabiegu można normalnie myć skórę wodą i mydłem

⦁ skórę można schładzać za pomocą żeli chłodzących (ColdPack)

⦁ przez pierwsze dwa dni po zabiegu należy unikać urazów takich jak gorąca kąpiel, masaż, otarcia

⦁ jeżeli obrzęk (szczególnie pod oczami) utrzymuje się dłużej wskazane jest stosowanie okładów (np. ze świetlika)

⦁ przeciwskazane jest opalanie miejsca po zabiegu przez co najmniej 4 tygodnie, stosować kremy z filtrem (50SPF)

⦁ w przypadku jakichkolwiek dolegliwości, powikłań należy pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym i ściśle stosować się do jego zaleceń.

Euroklinika prowadzi sprzedaż wyrobów uciskowych firmy MEDI oraz SIGVARIS Pończochy uciskowe wspomagają leczenie żylaków nóg. Żylaki kończyn dolnych powodują puchnięcie i ból, a noszenie właściwie dobranych pończoch uciskowych poprawia krążenie krwi oraz limfy, a więc zapobiega powstawaniu żylaków. Cennik drobnych zabiegów laserowych dostępny na stronie http://www.euroklinika-estetyka.pl/cennik-uslug-medycznych.html

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

220 zł

Badanie USG-Doppler (naczyń)

200 zł

Badanie USG- Doppler (naczyń) z poradą specjalisty

390 zł

Skleroterapia - usuwanie "pajączków"

350 zł

Laserowe wewnątrzżylne leczenie żylaków kończyny dolnej EVLT

3 500 zł

Laserowe leczenie wewnętrznych żylaków odbytu LASER/CELON

3 000 zł

Usunięcie szwów, opatrunek

60 zł

Masaż aparatem BOA

50 zł

EVLT zabieg uzupełniający

1 500,00 zł

Safenektomia- operacja żylaków kończyn dolnych

2 900,00 zł

Miniflebektomia- operacja żylaków kończyn dolnych ze znieczuleniem

2 000,00 zł

Safenektomia z podwiązaniem perforatorów -operacja żylaków kończyn dolnych

2 900,00 zł

Laserowe leczenie wewnętrznych żylaków odbytu LASER/ fale radiowe / elektrokoagulacja dwubiegunowa

3 500,00 zł

Laserowe leczenie żylaków zewnętrznych odbytu

2 000,00 zł

Chirurgia Naczyniowa Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii naczyniowej przeprowadzane są głównie zabiegi z zakresu leczenia operacyjnego naczyń krwionośnych kończyn dolnych oraz odbytu.
Zobacz również